Toz Klor

Toz Klor™Havuzların temiz bir şekilde kullanılması için üretilen ürünlerden birisi toz klordur. Dezenfektan amacıyla kullanımı yapılan önemli bir üründür. Suda bulunan mikroorganizmaların temizlenmesi için tercih edilir. Bu ürünlerin kullanımı ise el ile yapılır. Basit bir şekilde kullanılmasının yanı sıra fiyat bakımından da uygundur. Birçok zararlı organizmanın arındırılması için oldukça faydalı bir üründür. Şok klorlama yapılarak etkili bir temizlik sağlanabilir.

Kış aylarında yosun önleyici ürünler ile birlikte kullanıldığı takdirde daha da faydalı olur. Toz klor, suda kullanıldıktan sonra herhangi bir şekilde kalıntı bırakmaz. Havuzların belirli aralıklar ile temizlenmesi gerekir. Bu temizleme işlemi için toz klor kullanımı oldukça yaygındır. Havuzun kirlenmeye karşı daha dirençli olması ve korunması için bu işlemin düzenli olarak uygulanması tavsiye ediliyor.

image

image

Havuzu Klorlamak Neden Önemlidir?

Klorlama işlemi havuzlar için son derece önemlidir. İnsanlar yaz aylarında çoğunlukla olmak üzere havuzları çok sık kullanılır. Bu kullanım neticesinde havuzlar kirlenir. Aynı zamanda beklemekten dolayı da çevresel etkenlerden kaynaklı kirlenebilir. Havuzda bulunan gözle görülemeyen mikroorganizmalardan dolayı insanların sağlığı olumsuz etkilenebilir.

image

Bakteri gibi şeylerin arındırılması için toz klor adı verilen ürünler kullanılır. Sağlık Bakanlığı tarafından klor kullanımı belirli oranlarda gerekli kılınmıştır. Birçok insana hizmet veren havuzlarda temizleme işlemleri yapılmadığı takdirde önemli sorunlar ortaya çıkabilir. Aynı zamanda kişisel havuzların da temizlenmesi çok önemlidir.

Toz Klor Kullanımı Nasıl Yapılır?

Toz klorların kullanımı son derece kolay bir şekilde havuz market yapılır. Aynı zamanda kısa sürede kullanım yapma imkânı bulunuyor. Yani çok fazla uğraş gerektiren bir işlem değildir. Havuzların dezenfekte edilmesi için üretilen toz klor doğrudan havuz suyuna atılıyor. Ürünün içeriğinde bulunan aktif klor, yüksek miktardadır. Şok klorlama işlemi yapılacak ise bu klorlar tercih edilebilir.

Suda yavaş çözünme sağlayarak etkili bir dezenfeksiyon gerçekleştirir. Eğer havuz suyunda mikroorganizma, atık, bakteri gibi şeyler varsa bu yöntem ile temizlenir. Ancak belirtmek gerekir ki pH değeri düşükse genellikle toz klorlar çok fazla tavsiye edilmez. Dezenfeksiyon yapmak isteyen havuz sahipleri toz klorlama yöntemini tercih ederek bu ürünleri satın alabilir.